Pousada Turmalina
| Gratis WiFi Gratis Wi-Fi på offentlige områder | Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr Kæledyr tilladt |
Pousada Turmalina Bueno Brandão, som ligger 2 km fra Cachoeira do Machado II, har Wi-Fi i offentlige områder.
Praca Mario Batista da Silva ligger 10 minutters kørsel fra hotellet. Hotellet tilbyder perfekt beliggenhed 5 km fra Bueno Brandãos centrum.
Mange værelser har udsigt over bjerget.
- Lokale seværdigheder
- Cachoeira do Machado II2,2 km
- Igreja Matriz do Bom Jesus4,2 km
- Cachaca Pilao de Pedra4,6 km
- Buenaventura Receptivo4,7 km
- Cachoeira Da Boa Vista Dos Barbosas3,9 km
- Cachoeiras Sertaozinho3 km
- Cachoeira do Cafundo4,6 km
- Cristo3,3 km
- Cachoeira do Davi I4,2 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Gratis Wi-Fi på offentlige områder
- Parkering
- Kæledyr tilladt
- Kamin
Aktiviteter og afslapning
- Have
- Grillfaciliteter
På værelset
- Klimaanlæg
- Havemøbler
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🚗
Finder jeg en parkeringsplads i Pousada Turmalina hotel?
Du kan parkere dit køretøj på Pousada Turmalina hotel ved en parkeringsplads. - 🕗
Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra et Pousada Turmalina hotel?
Kunder skal være klar til at tjekke ud fra et Pousada Turmalina hotel ved 12:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i det Pousada Turmalina hotel?
Den gennemsnitlige værelsespris i det Pousada Turmalina hotel er 71$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale.